Rihanna Fenty BG Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Rihanna Fenty BG Forum

The Most Informative BG Forum about miss Fenty
 
ИндексЗбИжЗИЙТърсенеПоследни снимкиРегистрирайте сеВход

 

 Соул(д)жа бой

Go down 
2 posters
АвторСъобщение
riri.dir.bg
Редовен
Редовен
riri.dir.bg


Female
Брой мнения : 305
Age : 29
Registration date : 31.10.2007

Соул(д)жа бой Empty
ПисанеЗаглавие: Соул(д)жа бой   Соул(д)жа бой Icon_minitimeНед 02 Мар 2008, 21:04

Едва ли е толкова важно как ще го произнесете, дали въобще ви интересува рапа, и въобще вярвате ли в медиатизираните уондъри.
Споко, няма да коментирам хип-хоп – джазът е достатъчно необятен. Пък и уондърите на моето поколение бяха по-соул насочени, Стиви сам или в We Are the World, докато тук имаше „Знаме на мира” и солидарността с децата в нужда бе доста далечна. Сега тогавашните деца си имат свои, милионите нуждаещи се като нищо са се увеличили, както се е увеличил и апетитът на децата-чудо.
Един от последните примери е Соулджа бой. Слава Богу, не е солджър бой, те са от неговия цвят, но на други ширини. Соулджа още от седемгодишен си е избрал поприще и то е музиката на неговата среда и неговото време, т.е. рапа и хип-хопа. И тук е резонният въпрос – такива сигурно с лопата да ги ринеш, как така един успява още малолетен да има договор с мейджър? Толкова ли му е по-различна музиката? Самият Соулджа разправя пред Асошиейтед Прес, че бил за позитивирането на имиджа, т.е. по-малко бунт и насилие в текстовете, защото „хората не отиват на клуб, за да слушат историята на някой, а да се кефят”. Не е и толкова важно, че някой може и да намери противоречие с разпространяваните официални пиар материали за момчето, където откровенията му са от рода на: „Последвах повика на парите. Ако нямаше кинти, никой нямаше да разбере за всичко.” И „Ако някой просто слуша музиката ми, а не ме познава, едва ли ще ме хареса толкова, колкото ако ме види как рапирам на живо. Това e Soulja boy, това е пичът. И ти искаш да си като него, като този пич тук.”
Да, точното момче, с точните стремежи е в точното време – това на майспейса и ютюба, без които и сенатор Хилари не може. Само до 10 януари, благодарение на зарибяването там и чрез собствения сайт са продадени над три милиона дигитални даунлоуда на първия му хит, "Crank Dat Soulja Boy", влязъл с три от пет звезди в All Music Guide, разбит на пух и прах в Entertainment Weekly, седем седмици номер едно в Билборд и номинация за Най-добро рап парче за следващите Грами. Разбира се, от самиздатското му начало с хитрото заглавие Unsigned and Still Major до златния, подписан с мейджър Souljaboytellem.com има една малка подробност, която не се изчерпва с въпросния хит, иначе просто щяхме да сме свидетели на поредното чудо за три дни. И подробността се казва мистър Колипарк, едноименната му музикална компания представя момчето на Интерскоп, част от Юнивърсъл. Анализът е убийствено точен: „В интерес на истината, той още нямаше истински сингъл, когато подписах с него. Всичко е в неговия лайфстайл, начина, по който се облича, кецовете му. В началото беше всичко това, добавихме и музиката. Част от взривяващата магия на Soulja е това, че децата просто възприемат музиката му като тяхна собствена. Те имат нещо, което никой друг не може да има. Но ако не подскачате заедно с него, ще гледате на него само като на еднодневка.”
На обвиненията, че музиката му е по-скоро за рингтонове, той отвръща, че по-скоро пише всички парчета като сингли. С любопитната подробност, че всеки сингъл се даунлоудва за малко по-малко от долар, докато рингтонът е двойно по-скъп.
Албумът на Соул(д)жа бой е официално издаден в България от лицензианта на Юнивърсъл, Вирджиния рекърдс.
Върнете се в началото Go down
KrIsSi
Супер-потребител
Супер-потребител
KrIsSi


Female
Брой мнения : 822
Age : 30
Registration date : 24.12.2007

Соул(д)жа бой Empty
ПисанеЗаглавие: Re: Соул(д)жа бой   Соул(д)жа бой Icon_minitimeНед 02 Мар 2008, 22:55

Точно това ми харесва в песните на Soulja Boy - не всичко се върти около секс, пари, коли, жени...и тъжно детство, но .. там е малко по-различно. Писнало ми е от надути рапъри като Ja Rule, Fat Joe, Snoop Dogg и всякакви такива подобия (в момента не се сещам имена) ..
Върнете се в началото Go down
http://www.impulse.bg/kris3to
 
Соул(д)жа бой
Върнете се в началото 
Страница 1 от 1

Права за този форум:Не Можете да отговаряте на темите
Rihanna Fenty BG Forum :: Музика :: Soulja Boy/Соулджа Бой-
Идете на: